Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Informace
Novinky okolo Mac OS X 10.6.2
6. listopadu 2009, 00.00 | Apple rozeslal externím vývojářům další testovací sestavení Mac OS X 10.6.2 obsahující opravy pro nový hardware a software. A nová sestavení opět fungují i na procesorech Atom, původní podezření se tak nepotvrdila.
Apple pokračuje ve vydávání nových testovacích sestavení druhé průběžné aktualizace Snow Leoparda, Mac OS X 10.6.2, pro externí vývojáře, poslední dobou je pravidelně uvolňuje v středu, udělal to 28. října se sestavením 10C535 a tuto středu rozeslal další sestavení 10C540.
Sestavení 10C540 opravuje chyby týkající se nového hardwaru a softwaru
To opět přináší řadu oprav, proti minulému sestavení jich přibylo asi půl tuctu, měly by řešit různé výkonnostní problémy s novým hardwarem a softwarem, podle zasvěcenců mimo jiné sestavení 10C540 napravuje potíže s výkonem AirPort připojení na nových iMacích a též řeší problém, který vznikal při připojování Macu k Apple TV a jeho opětovném odpojování. Objevila se i jedna oprava pro software VMware, pravděpodobně v souvislosti s nedávno uvolněnou novou verzí 3.0 virtualizačního programu Fusion.
Nové sestavení dále řeší chyby typu „kernel panic“ související s rozhraním USB, s protokolem APF a s některými grafickými kartami.
Celkově by měl Mac OS X 10.6.2 opravit či pozměnit skoro 150 komponent systému, bude zahrnovat opravu vážné chyby účtu Guest, jež může vést až ke ztrátě dat uživatele a nejspíš bude také přímo v sobě obsahovat rozšířenou podporu nové myši Magic Mouse (takže už nebude potřeba instalace dodatečné softwarové aktualizace jako pro Mac OS X 10.6.1).
Předpokládá se, že Apple vydá ostrou verzi Mac OS X 10.6.2 někdy v průběhu listopadu, nedojde-li ještě k nějakým výraznějším změnám, bude mít tato aktualizace velikost okolo 480 MB.
Nová sestavení Mac OS X 10.6.2 opět fungují na Atomu
Počátkem týdne vyvolala menší mediální rozruch zpráva, že Mac OS X 10.6.2 již nepodporuje procesory Atom.
Zdrojem zprávy byl blog jednoho vývojáře, který ve stručném příspěvku zmínil, že rozsáhlé změny informací v Mac OS X 10.62 spojené s procesory vedly i k tomu, že systém už nefunguje na procesorech Atom (jež ovšem Apple stejně oficiálně nepodporuje, protože je nepoužívá žádný Mac).
K překvapení onoho vývojáře se však zpráva rychle rozšířila po celém Webu, všeobecně se soudilo, že se Apple takto chce zbavit levných netbooků provozujících (po hackerských úpravách) Mac OS X (Apple opakovaně vyjádřil značný despekt vůči netbookům všeobecně).
Zjevně se však jednalo o planý poplach, sestavení 10C531 sice opravdu na Atomu nefungovalo, ale samotný dotyčný vývojář zjistil, že již následující sestavení 10C535 Atom opět podporuje a platí to zřejmě i pro zde popisované nové sestavení 10C540. Ovšem jak tomu bude v ostré verzi Mac OS X 10.6.2, to zatím asi ví jen několik málo lidí v Cupertinu.
Celá tahle záležitost kolem podpory Atomu v Mac OS X ukazuje především to, jak rychle se dnes díky Webu šíří zprávy z nejrůznějších zdrojů a pochopitelně není náhodou, že právě ve zpravodajství okolo Applu se tak často vychází z náznaků a pověstí. Důvod je prostý, spočívá samozřejmě v tom, že se Apple snaží své budoucí kroky maximálně utajovat, a tak se média nutně chytají každého možného náznaku. Takovéto informace je ovšem třeba posuzovat obezřetně, o což se MůjMac snaží (ať už si o tom někteří čtenáři myslí cokoli). A tento způsob informování je vlastně do značné míry výhodný i pro Apple, protože mu zdarma zajišťuje trvalou publicitu.