Tipy na aplikace pro iPhone: Kostky a spol. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Hry

Tipy na aplikace pro iPhone: Kostky a spol.

11. prosince 2008, 00.00 | Širokou skupinou aplikací pro iPhone představují simulace kostek a her v kostky. Na některé z nich se podíváme.

V první části vám představím simulátory kostek, které využijete u různých deskových her či při hraní konverzačních her typu Dračí doupě nebo Shadowrun. Simulátory poskytují 4, 6, 10 a vícehranné kostky, obyčejně i s možností nastavení jejich počtu. A k čemu je to dobré? Hráči těchto her mají obyčejně pravidla v malíčku a každý sebou nenosí po kapsách kostky (samozřejmě je nutné nosit v kapse iPhone) a například u Shadowrun je pro hody na úspěchy zapotřebí velké množství šestihranných kostek.

V druhé části vám představím zajímavé hry s kostkami a podobně zaměřené programy. Patří sem i rozhodovací hry typu ANO/NE (panna/orel).

Simulátory kostek

DiceBag
free

Jednoduchý simulátor kostek s jedinou obrazovkou bez jakéhokoliv nastavení. K dispozici je čtyřboká, šestiboká, osmiboká, desetiboká, dvanáctiboká a dvacetiboká kostka. Dále dvě desetiboké po házení procent (1-100 %), tři šestiboké a čtyři šestiboké. U poslední varianty netuším k čemu slouží.


Ovládání je prosté. Prstem kliknete na požadovanou kostku a po zaznění zvuku vržených kostek dostanete náhodnou hodnotu hodu. Prosté, funkční, s dobrým vzhledem. A zdarma.

Nejvhodnější je asi pro hráče her typu Dračí doupě, kde obsáhne všechny potřebné kostky a umožňuje přímo jedním hodem (2k10) určit procenta (1-100 %).

Speciálními verzemi pro hráče různých Dungeonů jsou RPG Dice a Dungeon Dice. Jejich grafické provedení není líbivé, ale funkční. A cena 0,79 EURO není nic hrozného.

Diceshaker
free

Dobře nastavitelná simulace kostek. Lze nastavit hod až 40 kostkami v rozsahu čtyř, šesti, osmi, deseti, dvanácti, dvaceti, třiceti a sta boků. Každá nastavená kostka je po prvním hodu automaticky uložena k dalšímu použití do sloupce vlevo. Kostky lze vymazat, ale bohužel jen všechny najednou. Zvuk vržené kostky lze vypnou.






Dobře udělaná aplikace s jednoduchým a funkčním vzhledem.

Crit (Dice Roller)
free

V této simulaci kostky je vše dovedeno téměř k dokonalosti. Využít můžete čtyř, šesti, osmi, deseti, dvanácti, dvaceti a stoboké kostky. Nastavit lze také počet kostek, podobně jako v Diceshaker. Pro nastavení a uložení poskytuje Crit čtyři sety kostek a každý set může obsahovat až tři druhy kostek v různém počtu. Užitečný může být také seznam provedených hodů.




Hody se provádějí kliknutím na obrazovku. Vrženy jsou takto všechny kostky v setu s detailně zobrazeným výsledkem jednotlivých kostek a jejich součtem.



Crit je nadstandardně vytvořená aplikace s jednoduchou grafikou a postačí pro drtivou většinu použití. Je s podivem, že je zdarma.

Rozhodovací hry typu ANO/NE a hry v kostky

Dovolím si představit jen několik zástupců, a to pouze free verze.

iChoose
free

Rozsáhlá nabídka pro zjednodušení vaší volby. Můžete si hodit mincí panna/orel, žetonem Ano/Ne, šesti šestibokými kostkami či si "vytáhnout" kartu. Dalšími možnostmi jsou náhodná čísla (pravděpodobně o 1 do 100), kámen-nůžky-papír (asi to chce dvakrát iPhone na souboj), miluje mne/nemiluje mne, černá/bílá, kluk/holka, odejít/zůstat a divné náhodné počasí (u kterého aplikace padá). Přínos této aplikace je sporný, ovšem jsou lidé, kteří se takto rozhodují. S kamarády, kteří mají iPhone, si lze dobře zahrát zmíněný kámen-nůžky-papír.











Magic 8 ball
free

Magická kulečníková černá 8 vám pomůže při rozhodování co udělat. Samozřejmě rady jsou v angličtině. Jednoduše telefonem zatřesete a na kouli se objeví rada. Dle mnoha amerických sitcomů a filmů bylo a je toto v Americe velmi oblíbené. Grafika Magic 8 ballu je ucházející.





MotionXDice
free

Her podobného typu je na AppStore více, ovšem tato je zdarma a její provedení je velmi dobré. Před posledním update se mi víc líbila grafika, ale v současné verzi je možno pozadí hry i vzhled kostek měnit. Vybírat můžete z 21 druhů pozadí, 38 vzhledů kostek. Současná verze nabízí nastavení 1-6 kostek. Kostky jsou šestiboké hodnoty 1-6, ale lze přepnout na zobrazení stran s hodnotami Ano/Ne.


Kladem je využití vybavení senzorů v iPhone pro ovládání míchání kostek. Prostě telefonem zatřesete a kostky se s náležitým zvukem a vibracemi prohání po hrací desce. Animace je také provedena skvěle. Vrhnout kostky lze i tlačítkem, pokud by vás již bolela ruka.


MotionXDice umožňuje hraní velké škály her v kostky a jeho provedení jak funkční, tak vizuální je skvělé.

Call My Bluff Lite
free

Jednodušší verze MotionXDice. Hrát lze pouze s pěti kostkami bez možnosti jakéhokoliv dalšího nastavení vzhledu kostek či pozadí. K zatřepání kostkami je zapotřebí méně švihu (oproti MotionXDice) a bohužel animace i zvuk nejsou zrovna nejlepší. Při existenci mnohem lepší free konkurence nemá příliš smysl jej stahovat.



Alea
free

Jednoduchá a hezky provedená hra s dvěma kostkami. Bez zvuku, bez nastavení. Lze házet dvěma kostkami s náhledem součtu hodnot. Navíc je zde resetovatelné počitadlo provedených hodů. Samozřejmě stejného výsledku docílíte s libovolným simulátorem kostek zmíněných výše.



Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: