Aktuálně - TZ - Vysoký výkon s řadou Belkin N1 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Novinky

Aktuálně - TZ - Vysoký výkon s řadou Belkin N1

12. prosince 2006, 00.00 | Společnost Belkin představuje řadu N1 Wireless Networking, která obsahuje špičková řešení kompatibilní s konceptem specifikace 802.11n organizace IEEE.

Jako první přicházejí směrovač N1 Wireless, karta N1 Wireless pro stolní počítač a karta N1 Wireless pro notebook, které umožňují uživateli provádět více operací prostřednictvím jediného směrovače bez výpadků spojení.

• Vysílání datových proudů videa HD
• Poslech digitální hudby
• Hraní her online
• Přenášení fotografií a domácího videa
• Nakupování online a surfování v Internetu
• E-mail a konverzace
• Zpracování více VoIP telefonních hovorů

Na základě konceptu 802.11n vytvořeného organizací IEEE využívá technologie N1 Wireless více přijímačů a vysílačů pro odesílání a přijímání dat vzduchem pomocí inteligentních MIMO (Multiple Input Multiple Output) prostorových multiplexních technik. Tato inteligentní anténní technologie využívá frekventovaného standardu 802.11g a zajišťuje zvýšení rychlosti, pokrytí a spolehlivosti bezdrátových systémů. Technologie N1 Wireless nabízí přenosovou rychlost až 300 Mb/s v režimu kanálu 40 MHz a až 150 Mb/s v režimu kanálu 20 MHz. Technologie N1 Wireless poskytuje větší rozsah a vyšší rychlost a představuje tak rychlý a efektivní způsob pro přenášení videa, hudby, fotografií a souborů mezi síťovými počítači v domácnostech nebo kancelářích.

Instalace jako sen

Po otevření krabice je uživateli k dispozici leták pro snadnou instalaci, na kterém je uvedeno, kde se nachází jednotlivé komponenty a v jakém pořadí mají být nainstalovány. Během instalace uživatel postupuje podle jednoduchých pokynů na obrazovce a po celou dobu instalace jsou přehledně k dispozici klíčové informace, jako například adresa IP a ID poskytovatele internetových služeb. Směrovač N1 Wireless má elegantní design a je vybaven přehledným zobrazením stavu sítě. Každá komponenta je označena ikonou, která ukazuje, zda je zařízení připojeno a zda funguje správně. Pokud zařízení funguje správně, je ikona modrá. Pokud zařízení nefunguje správně, ikona je oranžová. Pokyny pro odstraňování problémů jsou uvedeny v instalační příručce směrovače.

Doplňkové funkce

• Zabezpečení: WPA2 - osobní, 64bitové, 128bitové šifrování, rozšířená brána firewall.
• Zpětná kompatibilita se sítěmi 802.11b a 802.11g.
• Rychlost až 300 Mb/s, ačkoli oficiální rychlost dle standardu je 150 Mb/s

Objednací čísla a ceny

Směrovač N1 F5D8231ee 4 899 Kč vč. DPH Adaptér N1 pro notebook F5D8001ee 3 299 Kč vč. DPH Adaptér N1 pro stolní počítač F5D8011ee 2 899 Kč vč. DPH

Koncept 802.11n: Otázky a odpovědi

Co je 802.11n? 802.11n je nový standard, který umožní účinnou vzájemnou spolupráci bezdrátových síťových zařízení, například směrovačů a přístupových bodů, počítačů, mobilních telefonů, spotřební elektroniky a příslušenství domácí spotřební elektroniky. Tento nový standard poskytne podstatně vyšší úrovně výkonu, než umožňují současné standardy 802.11b, 802.11a a 802.11g. Z technologického hlediska je hlavní odlišností tohoto nového standardu implementace technologie MIMO (Multiple-Input, Multiple-Output), která umožňuje dosáhnout mnohem vyšší úrovně propustnosti.

Jaké úrovně výkonu lze od standardu 802.11n očekávat? První produkty využívající dva datové proudy budou dosahovat fyzické rychlosti přenosu dat až 300 Mb/s, což je téměř šestkrát více, než v případě standardů 802.11a a 802.11g. Tato rychlost přenosu dat se promítne do aktuální propustnosti na straně koncového uživatele, která bude u většiny produktů přesahovat 100 Mb/s. Zařízení Belkin budou dosahovat aktuální propustnosti na straně koncového uživatele až 140 Mb/s.

Nejvyšší možná rychlost stahování dat z Internetu prostřednictvím kabelového připojení a DSL je maximálně 16 Mb/s. Proč je ke zpracování takového provozu potřeba více, než směrovač 802.11g 54 Mb/s?

Zatímco propustnost kabelového připojení nebo připojení DSL je omezena na maximálně 16 Mb/s, aplikace peer-to-peer v rámci jedné sítě mají rychlost přenosu limitovanou zařízeními v rámci sítě. Fyzická rychlost přenosu dat 54 Mb/s, kterou poskytují zařízení standardu 802.11g a 802.11a, je více než dostatečná pro podporu standardních internetových činností, jako například procházení Internetu, e-mail a průměrné přenosy dat. Nicméně fyzická rychlost přenosu dat 54 Mb/s představuje aktuální propustnost na straně koncového uživatele 22 Mb/s. Tato propustnost není dostatečná pro podporu více simultánních širokopásmových pásmových aplikací v jedné síti. A zatímco mnohé sítě standardu 802.11g a 802.11a nabízejí dobré pokrytí, žádná nemůže poskytnou takovou robustní konektivitu a pokrytí, kterou vyžadují širokopásmové aplikace v každé místnosti a v každém rohu domu.

Které aplikace vyžadují takové úrovně propustnosti, které existující sítě Wi-Fi těžko podporují?

Nástup standardu 802.11n signalizuje, že se bezdrátový průmysl přesunul z tradičních počítačových sítí do spotřební elektroniky. Nyní mohou bezdrátové sítě obsahovat rovněž přehrávače DVD, PVR, herní systémy, servery médií a přehrávače.

Spotřebitelé a výrobci produktů vyžadují mnohem vyšší propustnost pro podporu rostoucího počtu spotřebitelských a podnikových aplikací, které vyžadují mnohem větší šířku bezdrátového pásma, než kterou v současnosti nabízejí předchozí standardy Wi-Fi. Vyšší propustnost je rovněž požadována pro podporu více aplikací v jedné síti v daném okamžiku. Tyto aplikace jsou například multimediální přenosy včetně streamování videa s vysokým rozlišením HD a bezdrátové hraní her.

Mnohé z těchto aplikací, které si získávají popularitu, jsou „netolerantní ke zpoždění“. Například služba VoIP nevyžaduje extrémně vysokou šířku pásma. Vyžaduje konstantní přísun nepřerušené šířky pásma, aby se zabránilo chvění a zatuhnutí nebo výpadkům volání. To rovněž platí o jakémkoli typu přenosu videa nebo hry.

Níže jsou uvedeny požadavky na šířku pásma některých těchto aplikací:
• MPEG 2 HDTV 1080i - 19 až 20 Mb/s na jeden proud
• WM 9* a MPEG 4 - 8 Mb/s na jeden proud
• Standardní proud TV Microsoft Media Centre – 8 až 10 Mb/s na proud
• Videohry – 10 Mb/s na proud
• Volání VoIP – 1 Mb/s
• Zvukové soubory/MP3 – 2 Mb/s
• Digitální fotografie – 1+ Mb/s
*Je třeba poznamenat, že digitální obsah dodávaný kabelovými nebo satelitními operátory je poskytován ve formátu MPEG

2. Rovněž standard vysílání ATSC HD a kabelový a satelitní vysílání HD je kódováno ve formátu MPEG 2. Ačkoli WM 9 a MPEG 4 vyžadují pro účinné fungování nižší šířku pásma, zatím nejsou příliš často používány. Stávající standardní sítě v nejlepším případě podporují propustnost 24 Mb/s (pokud neexistují faktory, jako například takové, které vytváří více klientů v jedné síti a rušení ostatními sítěmi nebo domácími spotřebiči). S ohledem na relativně omezenou šířku pásma stávajících zařízení je jasné, že širokopásmové multimediální aplikace a aplikace netolerantní ke zpoždění nemohou ve stávajících sítích efektivně fungovat.

V jakém stavu se nachází koncept specifikace 802.11n? Koncept, který byl původně potvrzen v lednu, získal oficiální status 1.0 na zasedání IEEE v březnu 2006, kde jej schválilo 87 % voličů. Oficiální koncept obsahoval oproti lednové verzi velice málo změn. Očekává se, že konečný standard 802.11n bude ratifikován IEEE na začátku roku 2007.

Jak je aktuální koncept stabilní?

Existuje celá řada faktorů, které v tomto okamžiku směřují k velice stabilnímu konceptu:
1) 100 % volba, která potvrdila koncept na zasedání v lednu 2006;
2) 87 % volba pro přidělení oficiálního statutu 1.0 lednovému konceptu;
3) Řada zúčastněných výrobců softwaru a hardwaru zvažuje, že představí spotřebitelskému trhu produkty, které budou obsahovat řešení vycházející z prvotního konceptu 802.11n. Vzhledem k této implementaci konceptu je pravděpodobné, že společnosti nebudou požadovat žádné podstatné změny specifikace;
4) K jakékoli změně konceptu je zapotřebí 75 % hlasů. To znamená, že pro změnu specifikace by bylo zapotřebí silné zájmové skupiny.

Budou možné produkty, vyvinuté podle aktuálního konceptu, zaktualizovat na konečný standard?

V současné době nemůže žádný výrobce softwaru ani hardwaru zaručit možnost aktualizace na konečný standard. Změny konceptu jsou stále možné. Nicméně s ohledem na výše uvedené faktory související se stabilitou konceptu je vysoce pravděpodobné, že produkty, které jsou nyní na trhu, budou konzistentní s konečným standardem 802.11n a budou spolupracovat se zařízeními, které byly vyvinuty podle konečného standardu.

Jakou úroveň výkonu lze očekávat od zařízení Belkin N1?

Produkty by měly dosahovat maximální fyzickou rychlost přenosu dat 300 Mb/s a poskytovat koncovým uživatelům reálnou propustnost až 140 Mb/s.

Jak je to se vzájemnou kompatibilitou se stávajícími zařízeními 802.11b a 802.11g?

Koncept specifikace 802.11n byl vyvinut tak, aby bylo zajištěno, že se zařízení 802.11n mohou efektivně dorozumívat se zařízeními, které používají standard 802.11b a 802.11g.

Nicméně nevznikne problém s chováním „špatného souseda“, když zařízení 802.11n přepnou na režim kanálu 40 MHz?

Jak již bylo uvedeno, specifikace 802.11n byla vyvinuta pro dosažení podstatně vyšší propustnosti na absolutní a vyšší úrovni rozsahu. Pro dosažení této vyšší propustnosti se využívá celá řada různých technik. Jedním z klíčových prvků pro zvýšení výkonu je možnost používání režimu 40 MHz, který je volitelnou funkcí specifikace. Znamená to, že vývojáři řešení 802.11n mohou dle potřeby zapnout nebo vypnout režim 40 MHz pro dosažení maximálního výkonu produktu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: