MacInTouch uznal svou chybu při testování Base Station - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Periferie

MacInTouch uznal svou chybu při testování Base Station

23. února 2007, 09.00 | Na serveru MacInTouch se objevilo vysvětlení, proč došli při testování Base Station k tak špatným výsledkům. A na Webu se mezitím objevily nové recenze.

Počátkem týdne jsem vás seznámil s popisy testů nové Base Station. Recenze serveru MacIntouch však přinesla velmi špatné výsledky, což vzbudilo značný rozruch. Druhý test, provedený Macworldem, došel ke zcela opačným závěrům a jeho autor navrhl možné vysvětlení. A to se nyní potvrdilo, MacInTouch vydal doplněk ke své recenzi.

Jejich řešení spočívá v tom, že přemístili svůj počítač s Mac OS X Serverem, proti němuž prováděli testy, z WAN portu Base Station (kde sdílel ethernetový přepínač s ostatními počítači a dalším bezdrátovým směrovačem) na jeden její LAN port (kde byl jediným počítačem v síti). Samotná tato změna způsobila zdvojnásobení výkonu bezdrátové síťové komunikace mezi testovacím Macem Pro s novou AirPort kartou a serverem.

Poté, co takto změnili svou testovací konfiguraci, při měření se softwarem AJA Kona dosáhli jak při čtení, tak při zápisu rychlosti 9 MB/s, tedy takové, jaká se od standardu 802.11n očekává. Na tomto diagramu to dobře uvidíte, hledejte položku s textem „LAN Port“. A při bezdrátovém kopírování souborů ve Finderu na disk připojený k Base Station (testování funkce AirPort Disk) dostali prakticky stejný výsledek, jako by disk byl připojen k lokálnímu portu USB 2.0. Na tomhle diagramu představuje nové měření zelený sloupec.

Popisovaný případ, myslím, dost jasně ukazuje, jak se musí i seriózní zdroje kriticky hodnotit. MacInTouch ze svých původních měření odvodil dalekosáhlé závěry, které se pak ukázaly úplně mylné. Právě pro takováto hodnocení se hodí mít k dispozici několik nezávislých zdrojů, jejich porovnáním se již lze dobrat k jasnějšímu přehledu. Samozřejmě, Web tohle nesmírně usnadňuje.

Mezitím se objevily další recenze Base Station, shrnul je tento článek na MacNN. Recenze Computerworldu a Seattle Times jsou určeny spíše začátečnickým uživatelům a nejdou příliš do hloubky, zato Gizmodo se v Base Station povrtalo o něco víc. Ve svém testovacím prostředí sice dosahovali o něco nižších přenosových rychlostí (mezi 6 a 7 MB/s) než ostatní, ale také jim se velice zvětšil dosah, a to i přes stěny. (Autor recenze dokonce uvádí, že ji píše ze záchodu). Zároveň upozornil na některé problémy, které však nepadají pouze na vrub Base Station. Zaznamenali problém s bezdrátovým připojením Xboxu 360, ten zřejmě špatně snáší komunikaci při zapnutém šifrování WPA2. Problémy působí též napojení na VPN (virtuální privátní sítě), Apple o problému ví, zatím se to řeší oklikou. Gizmodo si dále stěžuje, že neměli vhodné ovladače pro sdílené připojení své staré USB tiskárny, jež by podporovaly práci v síti, to ovšem je chyba tiskárny.

Za závažnější lze považovat poslední dvě výtky. Zaprvé se jim nelíbí nepřítomnost gigabitového Ethernetu, když nyní všechny nové Macy gigabitový port mají. Apple to však podle všeho udělal záměrně, počítá totiž s nasazením Base Station v prostředích, kde se k vnější síti stejně nebudete připojovat vyšší rychlostí (například v domácnosti připojené k Internetu). A konečně Base Station nedovoluje změnění své MAC adresy, což může za jistých okolností působit potíže s připojením k Internetu. (Někteří poskytovatelé připojení vážou svou službu právě na MAC adresu, docela časté to bývá u kabelových modemů).

Všechny recenze se však shodují v tom, že se nová Base Station velice snadno ovládá a konfiguruje a dovoluje lehce provádět věci, které na jiných směrovačích vyžadují hodně práce (kupříkladu „přemostění“ na vnější síť). Samozřejmě oceňují i funkci AirPort Disk a opět se dohadují, zda ji půjde pod Leopardem použít pro Time Machine.

Ze všech těchto popisů se nová Base Station jeví jako typicky applovský produkt: elegantní hardware, intuitivní a snadné ovládání, pár snesitelných, třebaže pro někoho nepříjemných hardwarových kompromisů a o něco vyšší cena.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: