Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Periferie
Monitory LED Cinema Display mají potíže se zvukem
3. prosince 2010, 00.00 | Někteří uživatelé 27palcových monitorů Apple LED Cinema Display si stěžují na výpadky zvuku a pomalu reagující regulaci hlasitosti jak pod Mac OS X, tak pod Windows.
V červenci Apple oznámil vedle modernizovaných Maců Pro také nový stolní monitor LED Cinema Display s úhlopříčkou 27 palců a počátkem září se tento monitor skutečně začal prodávat (starší 24“ a 30“ modely se už pouze doprodávají, nakonec tak nabídku zobrazovačů Applu bude tvořit jenom tento model).
Jeho zobrazovací panel (IPS panel s LED podsvícením) je stejný jako u 27” iMaců a s jeho obrazem jsou zatím všichni spokojení (potíže, jež měly se zobrazováním první 27“ iMacy, již byly zjevně vyřešeny), někteří uživatelé si však stěžují na jeho zvukový výstup (monitor je vybaven 2,1kanálovým reproduktorovým systémem s maximálním výkonem 49 wattů, nové Macy mohou zvukový signál dodávat přímo do Mini DisplayPortu).
Vypadávající zvuk a pomalu reagující regulace hlasitosti
Na diskusním foru Applu se nachází řada takovýchto stížností. První z nich se objevily už v říjnu, avšak Apple zatím stále nepřišel s řešením.
Některým monitorům úplně přestal fungovat zvukový výstup, někdy se to sice dalo dočasně napravit odpojením a opětovným připojením monitoru, avšak po čase se porucha vrátila, někdy naopak k odstranění závady stačila pouhá změna zvukových nastavení na zdrojovém Macu.
Další problém se týká regulace hlasitosti z klávesnice připojeného Macu, některé monitory na to reagovaly příliš pomalu, stisk příslušných kláves vyvolal odezvu ve změně hlasitosti až po 6 či 7 sekundách, což samozřejmě není zrovna praktické. A tohle se dělo jak pod Mac OS X, tak pod Windows, příčina tak zjevně spočívá v samotném monitoru.
Popisované problémy zřejmě nějak souvisejí s USB připojením, protože Macy posílající zvukový signál do Mini DisplayPortu monitoru jimi netrpí, avšak starší Macy, jejichž Mini DisplayPort zvukový výstup ještě nepodporuje, musí pro zvuk užívat okliku přes USB.
Apple řešení teprve hledá
Apple některým uživatelům monitor vyměnil, ale ani to vždy nepomohlo a zástupci jeho technické podpory několika postiženým zákazníkům řekli, že o problému vědí, avšak na nápravě se teprve pracuje, zatím tak není vůbec jasné, kdy se dá čekat nějaké řešení.
Koncem září sice Apple vydal softwarovou aktualizaci pro nový 27“ monitor, ale ta pouze doplnila podporu pro některé jeho dodatečné prvky, především pro čidlo okolního světla, pod Mac OS X, zmíněných potíží se vůbec netýkala.
Nyní bude samozřejmě záležet hlavně na tom, v čem vlastně vězí příčina daných problémů. Kdyby se daly vyřešit novým firmwarem, bude stačit vydat jeho stažitelnou aktualizaci, ale jestli se jedná o závažnější hardwarovou závadu, pomůže jedině výměna vadného kusu.