Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Software
Vývojáři dostali první testovací sestavení Mac OS X 10.6.2
7. října 2009, 00.00 | Externí vývojáři již obdrželi první testovací sestavení Mac OS X 10.6.2, zatím však trpící mnoha závažnými problémy.
Počátkem září Apple vydal Mac OS X 10.6.1, první aktualizaci Snow Leoparda, který se počal prodávat 28. srpna. Apple ovšem už pracuje na další následné aktualizaci a v pondělí již rozeslal první testovací sestavení Mac OS X 10.6.2 externím vývojářům, takže se na Webu záhy objevily první podrobnosti.
Toto sestavení, označené jako 10C514, přináší dlouhý seznam menších změn, oprav a úprav, jeho diskový obraz má velikost 445,4 MB.
Ti, kdo k němu mají přístup, říkají, že se zaměřuje na skoro všechny oblasti systému, od aplikací jako jsou adresář Address Book a přehrávač QuickTime Player, přes služby typu Spotlightu a Time Machine, až po podporu základních hardwarových prvků, například rozhraní USB a Bluetooth připojení.
Nová aktualizace Snow Leoparda by měla přinášet též desítky změn a oprav, třeba pro AppleScript, grafické ovladače, Xtype, OpenCL a mnoho dalších komponent systému.
Protože se však jedná o velmi časné sestavení, ještě trpí mnoha různými známými problémy, k nejvážnějším patří zasekávání DVD přehrávače a potíže s optickými mechanikami (systém je nemusí rozpoznat a může se stát, že nebude fungovat tlačítko pro vysunutí média) a panel předvoleb rodičovské kontroly způsobuje zhroucení. Někteří vývojáři si tak možná raději počkají až na další testovací verzi, jež tyhle potíže snad již vyřeší.
Na Mac OS X 10.6.2 tedy zjevně bude třeba ještě hodně práce, proto se dá předpokládat, že do vydání ostré verze zbývá stále poměrně dlouhá doba. V každém případě je však vidět, že i když Snow Leopard měl přinést „generální úklid“ Mac OS X, pořád zůstává hodně prostoru pro další vylepšování a uhlazování (což je ovšem u tak obsáhlého softwarového projektu celkem přirozené).