Zprávy netýkající se iPhonu: Pokračující potíže služby MobileMe, novinky Apple TV 2.1 a Typinator 3.1. (15.7.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Zprávy o Applu

Zprávy netýkající se iPhonu: Pokračující potíže služby MobileMe, novinky Apple TV 2.1 a Typinator 3.1. (15.7.08)

15. července 2008, 05.00 | Služba MobileMe stále není plně funkční a objevily se nové potíže. Firmware Apple TV 2.1 přidává další nové funkce. A Typinator 3.1 poskytuje integrované segmenty HTML kódu.

Většina zpráv se nadále týká iPhonu, ale přece jen se objevila i jiná témata, ty probírá tento článek. Druhý dnešní článek shrnuje dění okolo iPhonu 3G.

Nejprve se podíváme na službu MobileMe, nejedná se však o příznivé zprávy:

Potíže se službou MobileMe přetrvávají

Spuštění služby MobileMe minulý čtvrtek se příliš nepovedlo a potíže s touto službou bohužel trvají.

Samotný Apple přiznává, že je služba funkční jen částečně, na stavové stránce služby poznamenává, že přihlašovací stránka me.com zůstává nefunkční, spolu se skupinami.

Apple navíc přiznává, že MobileMe vlastně nepoužívá skutečnou „push“ technologii, místo toho pracuje s načasovanými synchronizacemi. Data kontaktů, kalendářů a elektronické pošty se do sítě neposílají při každé změně, ale jen v pravidelných časových intervalech, pokud se pro funkci MobileMe Push nastaví volba „Automatically”, synchronizace probíhá po 15minutových intervalech (a pod Mac OS X 10.4.11 dokonce pouze každou hodinu). To ovšem znamená, že se změny mohou projevit se značným zpožděním, zpráva přečtená například na iPhonu se může na Macu objevit až za čtvrt hodiny.

Další potíž spočívá v tom, že pro elektronickou poštu MobileMe nelze nastavit jako adresu pro odpověď adresu mimo MobileMe při současném zachování „push“ funkcí. Zatím to lze řešit zřejmě jen pomocí udržování více oddělených poštovních účtů.

Potíže se objevují také s tvorbou webových stránek ve Web Gallery. Ty vyžadují modernější verze webových prohlížečů, což může působit těžkosti pod Windows. Tyto stránky totiž fungují se Safari 3, s Internet Explorerem 7 nebo s Firefoxem 1.5 či vyšším. S IE6 a nižšími verzemi si nerozumí a to může být světě PC problém, mnohá podniková prostředí ještě stále zůstávají právě u tohoto prohlížeče. Vzhledem ke „kvalitám“ IE6 sice lze tento krok Applu pochopit, jenže pokud už se rozhodl podporovat svou službu též pod Windows, musí počítat s požadavky na širokou kompatibilitu.

A tak není divu, že služba MobileMe zatím u svých uživatelů velké nadšení nevzbuzuje, diskusní fora se plní kritickými komentáři. Dokonce se objevují požadavky, aby Apple vrátil peníze za první dny, kdy byla služba nefunkční, tomu ovšem Apple sotva vyhoví, ale je pochopitelné, že za 99 USD ročně zákazníci očekávají odpovídající kvalitu.

<>Další nové funkce v Apple TV 2.1

Firmware 2.1 pro Apple TV vydaný minulý týden poskytuje i další nové funkce, což ukázalo jeho důkladnější testování. Kromě podpory aplikace iTunes Remote a služby MobileMe a bezpečnostních oprav přidává především funkci Wish List (seznam přání), jež dovoluje uživatelům určit filmové tituly pro pozdější nákup nebo vypůjčení. Po zařazení filmu do tohoto seznamu se daný titul bude objevovat v přehledech Top Movies (nejlepší filmy) a Rented Movies (vypůjčené filmy).

Nový firmware dále přidává dynamické přehrávací seznamy, odstraňující nutnost ruční synchronizace s iTunes kvůli prosazení změn. A při procházení hudby se zobrazují miniatury obálek alb, spolu s údajem o délce jednotlivých hudebních skladeb.

Typinator 3.1 přidává integrované segmenty HTML kódu

A objevila se i jedna aktualizovaná utilita pro Mac OS X. Ergonis Software aktualizovala na verzi 3.1 svou utilitu Typinator. Ta slouží k automatickému vkládání rozsáhlejších textů, nadefinované zkratky nahrazuje rozsáhlejšími prefabrikovanými bloky textu, případně i grafikou. Kromě toho umí opravovat časté překlepy, ty ovšem pouze pro angličtinu, němčinu a francouzštinu.

Verze 3.1 navíc přidává předdefinované segmenty HTML kódu, poskytuje přes 100 zkratek pro vkládání prvků standardu HTML 4.01. Stačí napsat dvě nerovnítka (<<) následovaná názvem požadovaného HTML prvku a Typinator vloží odpovídající HTML kód.

Typinator 3.1 se též snaží zvýšit kompatibilitu s aplikacemi jako Coda, VMWare Fusion, Butler, Zend Studio a podobně a používá přepracovanou ikonu lišty menu, jež více odpovídá stylu Mac OS X, ikona se navíc dá vypnout.

Program funguje pod Mac OS X 10.4 nebo vyšším, doporučuje se však provozovat ho pod Leopardem. Zkušební verze se dá stáhnout odtud (příslušný DMG soubor zabírá jen 1,8 MB). Ti, kdo si Typinator zakoupili během minulých dvou let, mají aktualizaci na verzi 3.1 zadarmo, jinak licence programu stojí 19,99 EUR.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: