Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Začínáme s
Nastal čas na kakao - Interface Builder: atributy objektů
16. listopadu 2004, 00.00 | V předcházejících dílech jsme připravili datový model naší aplikace, minule jsme v Interface Builderu sestavili její uživatelské rozhraní – nyní už zbývá jen model a rozhraní spojit dohromady pomocí vhodného kontroleru, a aplikace bude hotova.
Nastal čas na kakao - Interface Builder: atributy objektů
11. listopadu 2004, 00.00 | V minulém dílu jsme se seznámili s aplikací Interface Builder, jež se v Cocoa používá pro tvorbu uživatelského rozhraní a kontrolerů, a také jsme si ukázali, jak v ní sestavit konkrétní objekty uživatelského rozhraní pro naši aplikaci.
Kde hledat a kam s tím II: Obsah domén
4. listopadu 2004, 00.00 | Dnes se na našem putování labyrintem souborového systému Mac OS X pustíme o něco dál – do obsahu domén, které jsme prošli v minulém díle. Znát nejdůležitější typy souborů a jejich umístění se hodí při zálohování, ruční instalaci softwaru, hledání problémů, nebo odinstalaci nežádoucích komponentů.
Nastal čas na kakao - Interface Builder a uživatelské rozhraní
3. listopadu 2004, 00.00 | S aplikací Interface Builder jsme se zatím v našem seriálu nesetkali; než se pustíme do vlastního sestavování uživatelského rozhraní, řekneme si toho o ní aspoň malinko víc.
Mac OS X & Bezpečnost: Jak funguje Keychain Access?
2. listopadu 2004, 00.00 | Ačkoliv jste možná aplikaci Keychain Access nikdy nespustili, ostatní programy s ní pravidelně komunikují a "půjčují" si od ní nebo do ní ukládají hesla k různým službám. Jinak řečeno se neustále stará o vaše certifikáty, hesla a tajné informace a přitom nepatří k nejznámějším utilitám na vašem pevném disku. Pokud vás bezpečnost a správa hesel v Mac OS X zajímá, je přesně pro vás určen dnešní článek.
Kde hledat a kam s tím I: Domény
27. října 2004, 00.00 | Mnoho uživatelů se po přechodu z jiných systémů potýká s organizací souborového systému Mac OS X. Často si stěžujeme „To v devítce bylo všechno v Doplňcích…“ a hledáme soubory na všech možných i nemožných místech. Přitom adresářová struktura Mac OS X má přesně daná pravidla, a když se v ní zorientujeme, je velmi snadné najít, co potřebujeme.
Nastal čas na kakao - Aplikace RSS: parsování XML
21. října 2004, 00.00 | Předminule jsme probrali strukturu datového modelu naší aplikace a rozhraní třídy RSS; v minulém dílu jsme si ukázali její implementaci – inicializaci, standardní metodu dealloc, a accesory. Zbývá nám tedy ještě ukázat si, jak je implementováno parsování XML, a pak se už budeme moci pustit do tvorby grafického uživatelského rozhraní.
Nastal čas na kakao - Aplikace RSS: implementace datového modelu
13. října 2004, 00.00 | Minule jsme si ukázali návrh a interface datového modelu pro naši vylepšenou aplikaci; dnes využijeme toho, co jsme se o programování v Cocoa naučili v minulých dílech (a také něčeho, co jsme zatím neprobírali, totiž znalosti standardních knihovních tříd Foundation) k odpovídající implementaci.
Nastal čas na kakao - Aplikace RSS2: datový model
5. října 2004, 00.00 | V minulých dvou pokračováních jsme se seznámili s vývojovým prostředím XCode dostatečně k tomu, abychom se mohli pustit do práce na naší aplikaci. Projekt už máme připravený od předminule; není-li tomu tak, vytvoříme nový projekt typu "Application / Cocoa Application".
Strana výpisu
1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26